5 korzyści jakie daje outsourcing logistyki e-commerce

Sign In

Forgot password?

Do not have an account?

Create a free account

Zadzwoń do nas: +48 68 415 11 18

Blog & News

5 korzyści z outsourcingu logistyki e-commerce - In: blog

Wprowadzenie do logistyki XXL

Kategoria : blog, ostatnio dodane Komentarze : 0 Autor : KMMF Data : 14 maj 2024

E-commerce znacząco zyskało na znaczeniu. Globalny handel odbywa się już nie tylko na poziomie korporacji, ale też wśród klientów końcowych, nabywających towary na platformach

Czytaj dalej...
Kategoria : blog Komentarze : 0 Autor : EUROCOMMERCE Data : 21 gru 2017

Jesteś właścicielem sklepu internetowego lub wkrótce planujesz się nim stać? Wiesz pewnie o możliwości powierzenia logistyki sklepu zewnętrznej firmie. Outsourcing logistyki e-commerce niesie ze są ważne korzyści.

Obsługa przez wyspecjalizowane centra logistyczne to outsourcing usług logistycznych lub krócej fulfillment. Polega na realizacji wszystkich procesów logistycznych związanych z obsługą sprzedaży w sklepie online przez zewnętrzną jednostkę, wyspecjalizowaną w takich działaniach. Kompleksowa obsługa obejmuje całą ścieżkę od przyjęcia towaru do magazynu, przez kompletację zamówienia, wysyłkę, a jeśli to konieczne – obsługę zwrotów. Jakie korzyści zyskasz przenosząc swoją logistykę do wyspecjalizowanego w tym zakresie operatora?

1. Optymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie

Jeśli prowadzisz sklep internetowy to na pewno zdarzyło Ci się, że przestrzeń wynajmowana na potrzeby magazynu produktów nie do końca pasowała do faktycznej ilości towaru. Stały koszt magazynu, który co miesiąc trzeba opłacać, czasem jest opłatą także za puste przestrzenie czy półki, na których nie ma towaru. Jeśli samodzielnie organizujesz procesy logistyczne wielkość magazynu stanowi często wypadkową między faktycznymi potrzebami a rozwiązaniami dostępnymi na rynku za kwotę, którą uniesie Twój budżet. Korzystając z outsourcingu usług logistycznych płacisz w dużej mierze za wykorzystaną przestrzeń magazynową. W ofercie EUROCOMMERCE nie ma minimów logistycznych, a towar magazynować możesz nawet na jednym module regałowym, dzięki czemu oferta jest dopasowana do małych jak i do dużych sklepów.

2. Brak problemów z brakiem miejsca w okresach zwiększonego zatowarowania

Drugą stroną medalu w opisanym wcześniej problemie jest brak miejsca, gdy w okresie np. przedświątecznym, kiedy spodziewasz się większych obrotów, zamawiasz większą ilość towaru. W outsourcingu logistycznym, jeśli wcześniej to zaplanujesz i uzgodnisz z centrum logistycznym, możesz z góry zaplanować zwiększenie przestrzeni logistycznej w danym okresie.

3. Nowoczesna infrastruktura

Nie bez znaczenia jest również fakt, że korzystając z usług wyspecjalizowanych firm nie musisz martwić się o sprzęt w swoim magazynie, ani o stan infrastruktury. Kwestie takie jak utrzymanie odpowiedniej dla Twoich produktów temperatury czy poziomu wilgotności powietrza przestają być Twoim problemem. Nie musisz dbać o konserwację urządzeń, np. wózków widłowych, nie musisz też zatrudniać do ich obsługi wykwalifikowanej kadry, posiadającej wymagane uprawnienia.

4. Obniżenie kosztów stałych i zmiennych

Współpraca z zewnętrznym operatorem logistycznym pozwala na obniżenie kosztów stałych działalności. Nie musisz utrzymywać całego magazynu, oświetlać go, ogrzewać niezależnie od tego, jaka ilość zamówień wpłynie do Twojego sklepu. Nie jesteś także obciążony wynagrodzeniami dla pracowników. Te wszystkie stałe koszty ponosi operator logistyczny, a Ty otrzymujesz od niego fakturę, którą w całości możesz potraktować jako swój koszt.

Czy to rzeczywiście zmniejsza koszty? To zależy. Oferta różnych centrów logistycznych może składać się z różnych elementów. Są firmy, które stosują minimum logistyczne – aby zapewnić sobie częściowo stałe wpływy bez względu na faktyczną ilość wykonanych dla klienta prac. Są także takie centra logistyczne, jak EUROCOMMERCE – w których płacisz tylko za zrealizowane zamówienia i faktycznie wykorzystaną przestrzeń magazynową. Sprawdź! Cennik obsługi logistycznej EUROCOMMERCE
Rozliczając się w takim systemie, praktycznie nie ponosisz stałych kosztów związanych z logistyką. Każda zmiana wielkości wydatków wiąże się ze zmianą stanów magazynowych lub ilości obsłużonych zamówień w Twoim sklepie internetowym.

Koszty zmienne związane z realizacją zamówień to przede wszystkim koszty opakowań i wysyłki. Tutaj też może okazać się, że operator logistyczny może zaproponować lepsze ceny niż te osiągalne dla pojedynczych sklepów.

5. Wykwalifikowana obsługa

Ostatnią, ale nie mniej ważną korzyścią z outsourcingu logistyki sklepu internetowego jest obsługa zamówień przez wykwalifikowanych pracowników, z którymi nie musisz negocjować wynagrodzeń i urlopów.

Jeśli w Twoim sklepie nie ma magazyniera i we własnym zakresie obsługujesz wszystkie etapy realizacji zamówienia, wiesz, że wystarczy chwila nieuwagi aby popełnić błąd. A jeśli Twój sklep internetowy jest już tak duży, że konieczne było zatrudnienie magazyniera, także znasz cienie związane z tym rozwiązaniem. Ile razy zdarzyło Ci się, że pracownik nie wykonywał Twoich poleceń w satysfakcjonujący sposób lub realizował je w powolnym tempie? Jak wiele błędów popełnił zanim nauczył się dobrze wykonywać swoje obowiązki? A kiedy już się to udało, odszedł z pracy i cały cykl, począwszy od rekrutacji przez szkolenia trzeba było zacząć od nowa…
Korzystając z outsourcingu logistycznego, nie masz takich problemów. Twoim towarem zajmują się wyspecjalizowani pracownicy magazynowi, którzy posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikacje, aby realizować Twoje zamówienia bezbłędnie. I za to już dodatkowo nie płacisz.

Podsumowując, outsourcing logistyczny posiada wiele zalet. Przynosi korzyści finansowe, ale nie tylko. Warto uwzględnić także czas jaki zyskasz korzystając z usług wyspecjalizowanego operatora logistycznego. Czas, który możesz poświęcić na rozbudowę swojego asortymentu, wzmocnienie marketingu czy ekspansję na nowe rynki.

Jesteś właścicielem sklepu internetowego lub wkrótce planujesz się nim stać? Wiesz pewnie o możliwości powierzenia logistyki sklepu zewnętrznej firmie. Outsourcing logistyki e-commerce niesie ze

Czytaj dalej...
Outsourcing usług logistycznych kiedy otwierasz się na nowy rynek Przyjęcie towaru na podstawie awizacji – czyli tak naprawdę co?

Copyright 2018 - EUROCOMMERCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.