Fulfillment e-commerce - lekarstwo na problemy z pracownikami magazynowymi

Sign In

Forgot password?

Do not have an account?

Create a free account

Zadzwoń do nas: +48 68 415 11 18

Blog & News

Fulfillment e-commerce – lekarstwo na problemy ze znalezieniem pracowników obsługi magazynowej? - In: blog

Systemy informatyczne w logistyce i magazynie – jaką pełnią rolę?

Kategoria : Aktualności, ostatnio dodane Komentarze : 0 Autor : KMMF Data : 10 cze 2024

Systemy informatyczne są w tej chwili nierozłączną częścią logistyki magazynowej. Stanowią fundament efektywnego zarządzania procesami w tym obszarze. Zastosowanie zaawansowanych technologii IT pozwala na

Czytaj dalej...
Tekst o tym, co zrobić, keidy nie możesz znaleźć pracowników do logistyki e-comerce
Kategoria : blog Komentarze : 0 Autor : EUROCOMMERCE Data : 13 sie 2018

Niemal każda firma ma dziś problem ze znalezieniem dobrych, sumiennych i lojalnych pracowników. Trudno się dziwić, że korzystając z sytuacji na rynku pracy, osoby kompetentne i przedsiębiorcze próbują polepszyć swoją obecną sytuację. Pojawiają się prośby o podwyżkę, a jeśli pracodawca nie jest w stanie spełnić wymagań płacowych, pracownicy szukają innego, bardziej zamożnego. Z perspektywy pracodawcy sytuacja jest bardzo trudna i zmaga się z nią coraz więcej firm, w tym sklepów internetowych. Ciężko utrzymać pracowników i znaleźć nowych na miejsce tych odchodzących. Koszty związane z zatrudnieniem zaczynają zagrażać rozwojowi firm. Rozwiązaniem może okazać się fulfillment e-commerce.

Fulfillment e-commerce zamiast podwyżek i fluktuacji pracowników

Remedium na brak rąk do pracy w sklepach internetowych jest fulfillment e-commerce. Wyspecjalizowana obsługa logistyczna sklepów internetowych przejmuje wszystkie kwestie związane z pakowaniem i wysyłką towaru. Integracja systemu magazynowego ze sklepem e-commerce nie jest obowiązkowa, ale jeśli się na nią zdecydujesz, czyni opłacone zamówienia praktycznie bezobsługowymi.

Fulfillment e-commerce pozwala nie tylko na powierzenie na zewnątrz zadań związanych z logistyką dostaw do klienta, przy zachowaniu pełnej kontroli nad jakością świadczonych usług, ale też na optymalizację kosztów, które są generowane przez ten obszar działania e-sklepu. Jak? To proste.

Fulfillment a optymalizacja kosztów logistyki

Realizując logistykę we własnym zakresie, dysponujesz określoną powierzchnią magazynową oraz zasobami ludzkimi, które obsługują twoje zamówienia. Powierzchnia nie zawsze jest optymalnie wykorzystywana – w okresach mniejszej sprzedaży nie inwestujesz w duże stany magazynowe i część przestrzeni pozostaje niewykorzystana. W czasie pick’u sytuacja się odwraca i magazyn wypchany jest po brzegi, zajęte są też często inne pomieszczenia w firmie. Decydując się na fulfillment pomijasz ten problem – płacisz za faktycznie zajętą przestrzeń magazynową, a dostawca usługi fulfillmentu dba o to, aby elastycznie zarządzać posiadaną infrastrukturą.

Zasoby ludzkie to kolejny obszar, który dzięki usłudze fulfillmentu wykorzystujesz bardziej efektywnie. Działając we własnym zakresie musisz zatrudnić pracowników – o trudnościach z tym związanych wspominałam na początku. W ślad za trudnościami idą nakłady na reklamę firmy jako pracodawcy, a także na proces rekrutacji i szkolenia nowych pracowników. Każdy z zatrudnionych ludzi to, poza właściwym wynagrodzeniem, ubezpieczenia społeczne, które należy opłacić, koszty szkoleń BHP, zwolnienia lekarskie, urlopy… Decydując się na fulfillment nie ponosisz stałych obciążeń związanych z zatrudnieniem ludzi. Działając całkowicie legalnie płacisz tylko za realizowane w związku z twoimi zamówieniami działania. Nie martwisz się tym, że pracownicy w niektórych sezonach nie do końca mają co robić, a w innych okresach trzeba zatrudnić dodatkowych ludzi lub wypłacać nadgodziny. Kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi w obszarze logistyki całkowicie przestają zaprzątać Ci głowę.

Dodatkowe atuty fulfillmentu

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest faktura na całość obsługi, którą w 100% możesz rozliczyć jako koszt. Działając w tym modelu koszty stałe związane z logistyką przekształcasz w koszty zmienne, skorelowane z wielkością sprzedaży. Uniezależniasz się od sytuacji na rynku pracy i możesz skupić na rozwoju swojej oferty lub poprawie widoczności sklepu w internecie.

Więcej na temat obsługi logistycznej w naszym centrum w Zielonej Górze znajdziesz tu: logistyka sklepów internetowych

 

Niemal każda firma ma dziś problem ze znalezieniem dobrych, sumiennych i lojalnych pracowników. Trudno się dziwić, że korzystając z sytuacji na rynku pracy, osoby

Czytaj dalej...
Koszty zmienne zamiast kosztów stałych w e-commerce – niemożliwe? Case study: 4SWISS – zmiana MLM na e-commerce i 5x wzrost przychodów w pierwszym roku

Copyright 2018 - EUROCOMMERCE - Wszelkie prawa zastrzeżone.